Önemli Bilgiler ve Formlar

2018 – 2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN ÖNLİSANS/LİSANS PROGRAMLARINA KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİ BAŞVURU,DEĞERLENDİRME VE KESİN KAYIT TAKVİMİ

2018 – 2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI YURT DIŞINDAN ÖNLİSANS/LİSANS PROGRAMLARINA KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLER İÇİN TIKLAYINIZ

Kazanan Adayların Kabul Mektupları

Başvuru, Değerlendirme ve Kesin Kayıt Takvimi
Başvuru Koşulları
Başvurulara İlişkin Açıklamalar 
Öğrenci Kontejyanları
Öğrenci Kontejyanları Özel Koşulları
Kabul Edilen Sınavlar
Başvuru İçin Gereken Belgeler
Kabul ve Değerlendirme
Sonuçların İlanı ve Vize İşlemleri
Kayıt İçin Gerekli Belgeler
Türkçe Dil Yeterlilik Düzeyi
Katkı Payı Öğrenim Ücretleri
Uluslararası Öğrenciler İçin Burs İmkanı

 

Kayıt hakkı kazanan öğrencilere başvuru sırasında beyan ettikleri adreslere “kabul mektubu” veya eşdeğer bir belge düzenlenir ve gönderilir. Ayrıca Üniversitemize kabul edilen adaylar; kendileri için düzenlenen kabul mektubunu üniversitenin (www.beun.edu.tr) internet adresinden temin edebilirler. Adayların, bu mektup ile birlikte ülkelerindeki (veya en yakın) T.C. Büyükelçiliğine başvurarak öğrenci vizesi almaları gereklidir.

NOT-1. Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Sınavı yapmamakta ancak öncelikli olarak ulusal ve uluslararası sınav sonuçları ile diğer üniversitelerin yapmış olduğu tüm YÖS sınav sonuçlarını ve yerleştirme işleminden sonra boş kalan kontenjanlar için ortaöğretim not ortalamasını (diploma notu) kabul etmekte ve değerlendirmektedir.

NOT-2. Özel yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümlere başvuran adayların yukarıda belirtilen genel koşullara ilave olarak Üniversitemizce yapılacak Özel Yetenek Sınavı’nda başarılı olmaları gerekmekte olup, başvuruların değerlendirilmesi; ilgili Fakülte, Yüksekokul, Konservatuvar, Meslek Yüksekokulu özel yetenek sınavı başvuru kayıt ve kabul yönergesindeki ölçütlere göre yapılır.

 

Neden Bülent Ecevit Üniversitesi

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Batı Karadeniz Bölgesinde Ön Lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde eğitim vermektedir.

Üniversitemiz kuruluşunun amacı, Zonguldak ve Batı Karadeniz’de her açıdan mükemmeliyetçi bir merkez oluşturmaktı. Bu sebeple, BEÜ hem uluslararası standartlarda eğitim sağlamaya hem de araştırma öncüsü olmaya kendini adamıştır. Üniversitemiz iş dünyasının ve sanayinin ihtiyacı olan taleplere cevap verebilecek programların öğretiminin başlatılmasında öncü kurumlar arasında yer almaktadır. Yenilikçi öğretim metotları ve programlar geliştirmek BEÜ’nün politikaları arasında yer almaktadır.

Üniversitemiz Stratejik Planında da belirtildiği üzere, BEÜ uluslararasılaşmaya büyük önem vermektedir. Bu amaçla, öğrenci ve öğretim üyesi değişimi, ortak araştırma ve bilimsel çalışmalar için dünyadaki üniversitelerle güçlü bağlantılar kurulmuştur. Uluslararası değişim programları ve çift diploma programları BEÜ’nün uluslararası karakterinin bir göstergesidir. Bütün programlarda, değişim öğrencilerinin yanı sıra tam zamanlı ve yarı zamanlı yabancı uyruklu öğretim üyeleri de bulunmaktadır.

BEÜ, 2005-2006 öğretim yılından bu yana tüm mezunlarına Diploma Eki vermektedir. Bu uygulamayla BEÜ, Üniversitelerde verilen eğitimin kalitesinin bir ölçütü olarak gösterilen “Diploma Eki Etiketi (Diploma Supplement Label)” ile Avrupa Komisyonu tarafından 2012 yılında ödüllendirilmiştir.

Üniversitemizde ders dışı faaliyetler güçlü bir şekilde desteklenmektedir. Öğrencilerimiz, yapmakla yükümlü oldukları zorunlu stajları sayesinde, iş hayatları konusunda deneyim kazanma şansına sahip olabilmektedir. Bunun yanı sıra, Üniversitemiz çok canlı ve eğlenceli bir kampus yaşamına sahiptir.

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi 18 personeliyle, yaklaşık 2000 metrekarelik kapalı alanı, konforlu ve modern yapısıyla grup çalışma salonu, sessiz çalışma salonu ve magazin bölümü olmak üzere üç hizmet alanından oluşmakta olup öğrenci, akademik ve idari personele 7/24 hizmet vermektedir.

Zonguldak; Alaplı, Karadeniz Ereğli, Çaycuma, Devrek ve Gökçebey ilçeleriyle, Batı Karadeniz Bölgesi’nde Karadeniz’e batı ve kuzeyden kıyısı olan bir kenttir. Bülent Ecevit Üniversitesi Merkez Kampüsünün bulunduğu il, İstanbul’a 335 km ve Ankara’ya 276 km mesafesiyle bu merkezlere yakın bir konumda yer alır.

Üniversitemiz yakınında Türkiye Cumhuriyeti Kredi Yurtlar Kurumu tarafından işletilen Avrupa ülkelerine göre oldukça ucuz olan 4234 öğrenciye barınma imkanı sağlayan devlet yurdu bulunmaktadır. Yurtta kantin ve yemek salonları bulunmaktadır. Öğrenciler üçer kişilik odalarda barınmaktadır. Odalarda banyo, kişisel masalar, kütüphane, gardorblar ve komidin bulunmaktadır. Yurt ücreti aylık 64€ civarındadır. Aynı zamanda kampus etrafında özel yurtlarda bulunmaktadır.

Üniversitemiz bünyesinde yürütülmekte olan mevcut programlar güçlendirilmekte, yeni programlar eklenmektedir. Şu an üniversitemizde, 3 enstitü, 11 fakülte, 5 yüksekokul, 1 konservatuvar ve 7 tane meslek yüksekokulu bulunmaktadır.

Bülent Ecevit Üniversitesi, bu yaratıcı ve girişimci ruhu paylaşmak üzere, dünyanın dört bir yanından tüm öğrencilere kapılarını açmaktadır.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin