7/24 Kütüphane
Akademik Takvim
Uluslararası Öğrenci
Öğrenci Bilgi Sistemi
Farabi Koord.
Erasmus Koord.
Öğrenci E-Posta
Öğrenci Bilgi Paketi

ONLİNE KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Küçült Yazı Tipi Büyüt
Online Kayıt Rehberi İçin Tıklayınız.

Kayıt Hakkı Kazanan adaylar ön kayıtlarını 24-28 Ağustos 2020 tarihleri arasında online olarak https://obs.beun.edu.tr/oibs/foa_app/ adresinden  tamamlayabileceklerdir.


ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ YURT DIŞINDAN KABUL EDİLECEK ÖĞRENCİLERİN BAŞVURU VE KAYIT KABUL YÖNERGESİ Beşinci Bölüm, 16. Maddesi uyarınca “Başvuru, yerleştirme ve kayıt sürecinde tahrif edilmiş, sahte, eksik ve yanlış belge sunanların ve sundukları daha sonra anlaşılanların kesin kayıtları yapılmış olsa bile yapılan işlemleri iptal edilir, Üniversiteyle ilişiği kesilir.” 

* According to Chapter Five, Article 16 of ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT UNIVERSITY DIRECTIVE FOR APPLICATION AND REGISTRATION ADMISSION OF INTERNATIONAL STUDENTS; “The processes of candidates who submit fake, forged, incomplete or false documents during application, placement and registration are cancelled even if their registration have been completed and they are expelled from the University.” 

ÖN KAYITLAR ONLİNE (ÇEVRİMİÇİ) YAPILACAKTIR.

ÖN KAYIT İŞLEMİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN ADAYLARIN KESİN KAYIT İŞLEMLERİ TAMAMLANMIŞ OLUR.

KAYIT BELGESİ EKSİK OLUP ÖN KAYIT İŞLEMİNİ TAMAMLAYAMAYAN ADAYLAR 31 AĞUSTOS-04 EYLÜL 2020 TARİHLERİ ARASINDA BELGELERİNİ TAMAMLAYARAK KESİN KAYITLARINI ONLİNE (ÇEVRİMİÇİ) YAPTIRABİLECEKLERDİR.

ÖNEMLİ: PANDEMİ (COVİD 19) NEDENİYLE, BELGELERİNİ TAMAMLAYAMAYAN ADAYLAR  31 ARALIK 2020 TARİHİNE KADAR BELGELERİNİ TAMAMLADIKLARI TAKDİRDE ÖĞRENİME DEVAM EDEBİLECEKLERDİR.. BELGELERİNİ TAMAMLAYAMAYANLARIN KAYITLARI SİLİNECEKTİR.

Online kayıt yaptıran adaylar, kayıt için istenilen belgeleri 05 - 24 Ekim 2020 tarihleri arasında kayıtlı olduğu okulun Öğrenci İşleri Bürosuna teslim ederek öğrenci kimliklerini alabileceklerdir. 

Online kayıt yaptıran adaylar, PANDEMİ nedeniyle ülkelerinden çıkamayacak durumda iseler kayıt için istenilen belgelerini  31 ARALIK  2020 tarihine kadar posta veya kargo yoluyla kayıtlı oldukları okulun Öğrenci İşleri Bürosuna göndereceklerdir.  

KAYIT İŞLEMİNİN TAMAMLANMASI İÇİN;  Türkiye’deki tüm Vakıflar Bankası şubelerine 24-28 Ağustos 2020 TARİHLERİ ARASINDA mesai bitimine kadar, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Adına Online Tahsilat/Kurum Faturadan Öğrenci Numarası  ile Öğrenim ücretinizi yatırabilirsiniz. (Tutarlar otomatik olarak çıkacaktır). 

 

Banka işlemleri için Öğrenci Numaranızı almanız gerekmektedir.Öğrenci Numarasını alabileceğiniz adresler

a) https://obs.beun.edu.tr/oibs/ogrsis/no_query.aspx 
b) e-Devlet sifresi ile  https://obs.beun.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden "e-Devlet ile Giriş" alabilirsiniz.

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Kayıtlar takvimde belirtilen tarih ve Uluslararası Öğrenci Koordinatörlüğünce belirlenecek şekilde şahsen başvuru ile yapılacaktır. Vekâlet ile kayıt yapılmamaktadır. 18 yaşından küçük olanların kayıt olabilmeleri için ailesi tarafından verilen Muvafakatname gerekmektedir.

a) Lise diplomasının veya geçici mezuniyet belgesinin aslı ile noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı Türkçe tercümesi.
b) Lise diplomasının, TC Milli Eğitim Bakanlığı İl Milli Eğitim Müdürlükleri ya da Türk Dış Temsilciliklerinden alınmış Denklik Belgesinin aslı.
c) Adayın lisede aldığı dersleri, notlarını ve genel not ortalamasını gösteren, lise müdürlüğü tarafından onaylanmış resmi not belgesi (transkript) ile Türkçe tercümesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği.
ç) SAT I, ACT, YÖS, WAEC sınav sonuçları ile başvuru yapan adaylarla ilgili olarak;
     1) SAT I Sonucu ile başvuru yapıp yerleşen adayların kayıtlara kadar College Board’dan orjinal belgelerinin gelmemesi durumunda, kayıt esnasında kullanıcı adları ve şifreleri ile SAT College Board resmi sitesinden sınav sonuçlarının teyidini yapmaları istenecektir. Bunu sağlayamayan adayların kayıt hakları iptal edilecektir.
     2) ACT Sonucu ile başvuru yapıp yerleşen adayların kayıt esnasında kullanıcı adları ve şifreleriyle ACT resmi sitesinden sınav sonuçlarının teyidini yapmaları istenecektir. Bunu sağlayamayan adayların kayıt hakları iptal edilecektir.
     3) YÖS Sonucu ile başvuru yapıp yerleşen adayların YÖS Sınavını gerçekleştiren Üniversitenin doğrulama sayfasından kontroller yapılacaktır. Doğrulama sayfası olmayan ya da kayıt tarihlerinde doğrulama sayfası aktif olmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.
     4) WAEC Sonucu ile başvuru yapıp yerleşen adayların kayıt esnasında WAEC sınav giriş kartı yanlarında bulunması gerekmekte olup, bulundurmayanların kayıtları yapılmayacaktır.
d) Yurt dışından gelecek öğrenciler Türkçe yeterlik düzeylerini, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Karaelmas TÖMER Başarı Belgesini, Yunus Emre Enstitüsünden alınacak Türkçe Yeterlik Belgesi veya Diğer Üniversiteler tarafından yapılan TÖMER başarı belgeleri ile kanıtlamak zorundadırlar. Söz konusu diploma ya da dil belgesini sunamayanlara bir yıl süre tanınır, bu süre sonunda Türkçe yeterliğini kanıtlayamayanlara bir yıl ek süre verilir, ek süre sonunda da öğrencinin Türkçesinin yetersiz olması durumunda kaydı silinir.
e) Öğrenim Vizeli Pasaportun kimlik bilgilerini ve geçerlilik süresini gösteren sayfalarının ve Türkçe tercümesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği.
f) Varsa, uluslararası geçerliliği olan Yabancı Dil Belgesinin ve Türkçe Yeterlilik Belgesinin noter ya da Türk Dış Temsilciliklerinden onaylı örneği.
g) İkametgâh Tezkeresi (Kayıt tarihinden itibaren bir ay içinde ilgili birim öğrenci bürosuna teslim edilmesi şarttır).
ğ) Altı (6) adet 4,5x6,0 cm ebadında fotoğraf (son altı ay içinde, ön cepheden, adayı kolaylıkla tanınabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır).
h) Öğrenim ücretinin ilgili bankaya yatırıldığını gösteren banka dekontu (Yurt dışından kabul edilecek öğrencilerden her yıl Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen öğrenim ücretinin asgari ve azami miktarları göz önüne alınarak Üniversite Yönetim Kurulunca tespit edilen miktarda öğrenim ücreti alınır.).
ı) İmzalı Geçim Güvencesi Beyanı (Yurtdışından kabul edilerek Üniversiteye kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ülkemizdeki öğrenim sürelerince giderlerini karşılayabilecek maddi yeterlilikte olduklarına yönelik yazılı beyanları alınır.).

Başvuru, yerleştirme ve kayıt sürecinde tahrif edilmiş, sahte, eksik ve yanlış belge sunanların ve sundukları daha sonra anlaşılanların kesin kayıtları yapılmış olsa bile yapılan işlemleri iptal edilir, Üniversiteyle ilişiği kesilir.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin